Wielka Wymiana Książkowa – IV edycja

Wielka Wymiana Książkowa – IV edycja

Wystartowała kolejna, czwarta już edycja Wielkiej Książkowej Wymiany „Przeczytaj i podaj dalej”. Podczas akcji zgodnie z nazwą bezkosztowo wymieniamy się książkami z innymi jej uczestnikami. Dzięki temu mamy możliwość poznać inne tytuły i podarować swoim kurzącym się na półkach tomiszczom nowe życie. IV edycja Wymiany trwa od 1 do 10 października. Jej organizatorkami są Magda (Save the Magic Moments) i Dagmara (Socjopatka.pl). Zajrzyjcie do dziewczyn, by dowiedzieć się więcej o historii akcji i poznać jej szczegółowe zasady. 

Poniżej znajdziecie moje propozycje na wymianę. Przygotowałam to, co sama najbardziej lubię czytać podczas coraz dłuższych, jesiennych wieczorów – kryminały, dobrą literaturę obyczajową i kilka poradników 🙂

Uwaga: żeby wziąć udział w akcji, wcale nie musisz prowadzić swojego bloga. Jeżeli coś Cię zainteresowało, po prostu zostaw komentarz z listą Twoich propozycji na wymianę w komentarzu albo napisz do mnie na priv: calmstation@gmail.com

Wielka Wymiana Książkowa: poradniki

Wielka Wymiana Książkowa: poradniki

• Joanna Glogaza – Slow Fashion 
• Giulia Enders – Historia wewnętrzna 
• Allen Carr – Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie 

Wydanie drugie. „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie” Allena Carra to książka, która skutecznie pomaga w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym – bez bólu, żalu i poczucia straty – usuwa psychiczną potrzebę palenia. Prezentuje wyjątkowo prosty sposób skończenia z nałogiem, który wymaga jedynie zastosowania się do kilku wskazówek. Osoby na całym świecie, które rzuciły palenie wyłącznie po przeczytaniu książki deklarują, że są szczęśliwe, że wreszcie i na zawsze odzyskały wolność.

stan bardzo dobry (i naprawdę pomaga!)

Wielka Wymiana Książkowa – literatura obyczajowa

Wielka Wymiana Książkowa: literatura obyczajowa

• Jane Austen – Duma i uprzedzenie

Na początku dziewiętnastego stulecia każdy niezbyt zamożny ojciec córek – zwłaszcza kiedy miał ich na przykład pięć – nader często musiał zadawać sobie pytanie: kiedyś to w sąsiedztwie pojawi się odpowiedni kawaler? A kiedy już się pojawił, następowały perypetie, które Jane Austen z upodobaniem opisywała. uznana została za arcydzieło w dorobku tej angielskiej pisarki, głownie dzięki zabawnym, zgoła dickensowskim opisom postaci głupich i niesympatycznych. Swoje znaczenie miały też melancholijna refleksja nad rolą pieniądza i pozycji społecznej, które decydowały o życiu młodej panny, oraz znakomity, powściągliwy styl, doskonale oddający harmonię opisywanego świata.

stan celujący (nowa)

• Jane Austen – Perswazje 

Pomimo urody, dobroci i niezwykłej delikatności Anna Elliot wciąż jest samotna, żyje „przy rodzinie”. Jako młoda dziewczyna, pod wpływem perswazji i dobrych rad, zerwała zaręczyny z kapitanem marynarki Fryderykiem Wentworthem. Ten, zraniony i pełen żalu, wyruszył na morze. Przez wiele lat nie mieli ze sobą żadnego kontaktu… Ale czy można całkowicie wyrzucić z pamięci wielką miłość? I czy czas zmienia ludzi tak, że nic już do siebie nie czują?

stan celujący (nowa)

• Alice Munro – Za kogo ty się uważasz?

Dziesięć powiązanych ze sobą opowiadań, z których każde tworzy samodzielną, kunsztownie zbudowaną całość, składa się na poruszającą i przenikliwą opowieść o dojrzewaniu. Rose pochodzi z biedniejszej części Ontario. Mieszka z ojcem i macochą Flo w domu na tyłach należącego do rodziny sklepu meblowego. Jako dziecko z niechęcią i strachem obserwuje życie mieszkańców swojego miasta. Potem ucieka, by zacząć studia w Toronto, wyjść za mąż i podjąć pracę zawodową. I przez cały czas próbuje odpowiedzieć na zawarte w tytule książki pytanie, które w dzieciństwie usłyszała od macochy. O trudnych wyborach i bolesnych kompromisach Munro opowiada z prostotą, bezpretensjonalnie, z cudowną lekkością człowieka, którego nic nie może zaskoczyć.

stan dobry

• Cynthia d’Aprix Sweeney – Gniazdo

Wielka Wymiana Książkowa: kryminały

Wielka Wymiana Książkowa: kryminały 

• Katarzyna Bonda – Okularnik 
• Jo Nesbo – Pierwszy śnieg 

• Zygmunt Miłoszewski – Gniew 

Wielka Wymiana Książkowa

Czego szukam w zamian? Jestem otwarta na propozycje, choć z doświadczeń z poprzedniej edycji wynika, że wymieniam się głównie na książki popularnonaukowe i poradniki 😉 Ale dobrą fabułą też nie pogardzę, chętnie przygarnęłabym jakiś kryminał na jesień. Czekam na Wasze propozycje!

A o poprzedniej edycji akcji na moim blogu możecie przeczytać tutaj.