O mnie

Calm Station Blog: kim jestem?

Cześć!

Mam na imię Matylda i miło mi gościć Cię na moim blogu. Calm Station to miejsce, w którym opowiadam o tym, jak odnaleźć w życiu swój własny, spokojny rytm. Wierzę, że drogą do tego celu jest przede wszystkim autentyczność – i dlatego wszystko, o czym piszę, opieram na własnych doświadczeniach.

„Spokojne życie” to dla mnie:

✓ życie w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami

✓ umiejętność odpuszczania i rozpieszczania samej siebie

✓ zgoda na własną wrażliwość i momenty bezbronności

✓ akceptacja tego, że w życiu nie zawsze jest przyjemnie

✓ dawanie sobie przestrzeni na doświadczanie także trudnych emocji

Ale bez obaw!

Nie wierzę w to, że do szczęścia czy spokoju wiedzie tylko jedna, prosta droga. Na moim blogu nie znajdziesz żadnych wytycznych, których musisz koniecznie przestrzegać, by „osiągnąć sukces”. Sama jestem daleka od nazywania się w tej dziedzinie ekspertką. To droga, której cały czas się uczę.  Wciąż często zdarzają mi się momenty, kiedy górę biorą niepewność, niecierpliwość, perfekcjonizm. Wciąż zdarza mi się stresować głupotami, za dużo od siebie wymagać i zastanawiać, dlaczego tak robię… A przecież jako psycholog powinnam wiedzieć to wszystko 😉 I wiesz co? Pomału uczę się to akceptować. Wiem już, że w życiu nie chodzi o doskonałość i że paradoksalnie te gorsze, trudniejsze momenty też są nam w życiu potrzebne do szczęścia.

Calm Station Blog: kim jest autarky?

Co znajdziesz na moim blogu?

➟ rzetelną i przystępną wiedzę o psychoterapii z perspektywy i praktyka, i pacjenta

➟ zadania rozwojowe wspierające cię w budowaniu samoakceptacji, wdzięczności i docenianiu małych przyjemności

➟ recenzje wartościowych książek (tych tytularnie związanych z psychologią i tych pozornie niezwiązanych wcale 🙂 )

➟ plus milion innych tematów, które aktualnie mnie poruszają (np. zachwyty nad najpiękniejszym miesiącem w roku, jakim jest październik; filmy na różne okazje; historie o lekcjach wyniesionych z porażek i sukcesów; bardziej i mniej melancholijne piosenki).

Poznajmy się!

Najwięcej informacji o mnie znajdziesz po prostu w moich tekstach 🙂 Dla usystematyzowania wiedzy dopowiem jednak, że od urodzenia mieszkam w Warszawie, a datą urodzenia załapuję się jeszcze na stare dobre lata osiemdziesiąte. Planowałam zostać najpierw pisarką, potem panią doktor literaturoznawstwa ze specjalizacją z 2. połowy XIX wieku. Gdzieś w trakcie realizacji tego celu odkryłam jednak, jak bardzo interesuje mnie psychologia i że psychoterapia naprawdę „leczy duszę”. Z pasji i wdzięczności zdecydowałam, że to właśnie tej dziedzinie chciałabym poświęcić swoje życie. Prywatnie jestem żoną mojego męża i opiekunką służącą naszych dwóch spasionych kotów. W wolnych chwilach testuję przepisy na wege potrawy, chodzę na zumbę, czytam grubaśne powieści i buszuję w mokotowskich lumpeksach.

Zajrzyj też tutaj: Facebook Instagram albo napisz do mnie maila: calmstation@gmail.com

fotografia: Anna Ulanicka / Studio Ulanicka