O blogu

Cześć! Mam na imię Matylda i miło mi gościć Cię na moim blogu. Calm Station to miejsce, w którym znajdziesz przystępną wiedzę dotyczącą asertywności, dbania o siebie i psychoterapii.

Kim jestem?

Z wykształcenia jestem polonistką (UW) i psycholożką (Uniwersytet SWPS w Warszawie). Doświadczenie psychologiczne zdobywałam m.in. w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju, NZOZ Psychomedic, Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Obecnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Studium Psychoterapii prowadzonym przez Laboratorium Psychoedukacji. Jestem też wolontariuszką w Fundacji Nagle Sami, zajmującej się niesieniem kompleksowej pomocy osobom, które doświadczyły straty.

O czym piszę?

 Tworząc Calm Station, od początku miałam ambicję łączenia zawodowej psychologicznej wiedzy z moim osobistym doświadczeniem. Zależało mi na stworzeniu miejsca w internecie zachęcającego do spokoju, spowolnienia tempa, uważności i odpoczynku. Miejsca, w którym od osiągania celów ważniejsze są samopoznanie i autentyczność. Piszę o uważności, poznawaniu siebie, nauce dbania o własne potrzeby i stawiania granic.

Coraz więcej miejsca poświęcam też psychoterapii. Na początku pisałam o niej przede wszystkim z perspektywy pacjentki, szczerze zaskoczonej tym, jak wielką i dobrą zmianę wprowadziła w moje życie. Z biegiem czasu psychoterapia stała się moją wielką pasją – i ścieżką, z którą postanowiłam związać zawodową przyszłość. Chcę dzielić się z Wami moją wiedzą i opowiadać o różnych aspektach psychoterapii w przystępny, ale jednocześnie rzetelny sposób.

Trzeci ważny obszar Calm Station to teksty dotyczące książek. W dziale Psychobiblioteka polecam wartościowe poradniki i popularnonaukowe opracowania, a w dziale Literatura dzielę się z Wami przemyśleniami dotyczącymi wszystkich pozostałych – przynajmniej tytularnie niezwiązanych z psychologią 😉 – tekstów.

Jako Calm Station prowadzę też psychoedukacyjny profil na Facebooku, śledzony obecnie przez ponad 1.5 tysiąca osób. Polub go, by być na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami! 

Masz pytania? Szukasz wiedzy?

Napisz do mnie na calmstation@gmail.com. Chętnie odpowiem na Twoje pytania i wątpliwości dotyczące psychoterapii, pomogę w wyborze odpowiedniej formy pomocy. Zastrzegam jednak, że przez e-mail nie prowadzę konsultacji psychologicznych.