Share Week 2019: polecam blogi o samoakceptacji

Share Week 2019: polecam blogi o samoakceptacji

Share Week to coroczna akcja blogowa, zapoczątkowana w 2012 roku przez Andrzeja Tucholskiego. W czasie jej trwania blogerzy polecają na swoich stronach inne blogi – te, które sami chętnie czytają i które uznają za najbardziej wartościowe. Nie liczą się zasięgi, rozpoznawalność, ilość czytelników. Najważniejszym kryterium jest jakość i ważność danego twórcy w życiu. Dzięki temu powstaje baza naprawdę wartościowych rekomendacji – tych miejsc w sieci, które rzeczywiście dają coś dobrego swoim czytelnikom.

Akcję śledzę z przyjemnością od kilku lat, ale dopiero w tym roku biorę w niej czynny udział. Dziś z wielką przyjemnością chciałabym polecić Wam takie 3 miejsca w sieci, z których lektury zawsze wynoszę coś wartościowego. Myślę, że mój wybór jest nieprzypadkowy, bo wszystkie trzy mają ze sobą coś wspólnego. Każdy z polecanych przeze mnie blogów opowiada o nauce samoakceptacji i sile płynącej z autoempatii. 

Zaparzę Ci herbatę – blog o samoakceptacji

1. Zaparzę Ci herbatę

Bloga Kingi czytam regularnie od ponad 2 lat i z wielką życzliwością obserwuję przemianę, która ostatnio na nim zachodzi – od treści bardziej lifestyle’owych w kierunku psychoedukacji o wystarczająco dobrym życiu. Jednak niezależnie od tego, czy Kinga pisze o serialach, psychoterapii, praktykowaniu jogi, czy po prostu opisuje swoje ostatnie tygodnie, jej teksty są zawsze szczere, osobiste i przepełnione poruszającą wrażliwością. Zaparzę Ci herbatę to dla mnie blog o nauce akceptowania swojej delikatnej, czułej strony i o uczeniu się traktowania samej siebie z wyrozumiałością i empatią. Zajrzyjcie też koniecznie na Instagram, gdzie Kinga regularnie publikuje wartościowe treści i konkretne przykłady, jak być dla siebie dobrym. 

Wonder and Ponder – blog o autoempatii

2. Wonder and ponder

Wonder and ponder to blog o psychologii pozytywnej i rozwoju osobistym. Takim autentycznym rozwoju, a nie jego wypaczonej formie rodem z pseudopsychologicznych poradników 😉 Emilia Mielko pisze przede wszystkim o nauce samoakceptacji, rozbrajaniu wewnętrznego krytyka, mądrym motywowaniu się i wspieraniu – innych i samej siebie. Bardzo lubię też jej teksty rozbrajające te najpopularniejsze mity, które w internecie kojarzą się z samorozwojem (np. o nie zawsze działających afirmacjach albo pod wdzięcznym tytułem Jak nie zrobić sobie krzywdy pozytywnym myśleniem). Lubię też śledzić kanał facebookowy bloga, na którym Emilia publikuje sporo autorskich, zachęcających do refleksji grafik.

Klaudia Kołdras – blogi o samoakceptacji

3. Klaudia Kołdras

Stronę Klaudii odkryłam podczas zeszłorocznej edycji Share Week dzięki Marcie – autorce nieistniejącego już bloga Mikrożycie. Od tego czasu wracam na nią regularnie i każdy nowy wpis czytam od razu, od deski do deski. Klaudia publikuje wegańskie przepisy, robi piękne intymne portrety, opowiada o swoim życiu w Norwegii. Ale przede wszystkim dzieli się z czytelnikami swoją wrażliwością. Pisze o swoich zmaganiach z zaburzeniami odżywiania, o długiej drodze do akceptacji samej siebie. O tym, że cały czas uczy się być dla siebie dobrą – słuchać swoich potrzeb, wyhamowywać, odpuszczać. Czytając teksty Klaudii, zawsze czuję się poruszona jej historią oraz wrażliwą mądrością, z którą ją opisuje. Warto też śledzić Instagram, na którym regularnie pojawiają się piękne zdjęcia i skłaniające do refleksji opisy. 

A przy okazji…

Wybranie tylko trzech propozycji to trudna sztuka. Dlatego przy okazji w ekspresowej formie polecam Wam jeszcze parę miejsc, które też uważam za bardzo wartościowe i wracam do nich od wielu miesięcy:

Stacja Teraz

Blog o uważności w formalnych i nieformalnych wcieleniach, który zawsze skłania mnie do filozoficznych rozkminek (i często inspiruje do pisania własnych tekstów!).

Zen Blog

O zdrowym balansie między pracą (zwłaszcza freelance) a odpoczynkiem. Do tego pozytywność bez pop-psychologii, piękne zdjęcia i wartościowe książki. No i Aneta jest kompendium wiedzy na temat roślinnej diety! 😉

Notatki terapeutyczne

O różnych aspektach psychoterapii okiem psychoterapeutki w trakcie szkolenia. Moja mała inspiracja i punkt odniesienia, jak będąc psychoterapeutą blogować w etyczny i wartościowy sposób.

Akcja Share Week 2019 trwa od 18 do 31 marca 2019 r., a wszystkie szczegóły jej dotyczące możecie przeczytać » tutaj.

Fot. Plush Design Studio via Unsplash